Тема: Виготовлення барельєфних форм з пластиліну.
Мета: Навчити виготовляти барельєфні форми н, закріплювати вміння та навички роботи з пластиліном, повторити прийоми та правила ліплення; розвивати творчу уяву, мислення, вміння фантазувати, естетичний смак,увагу, мислення; виховувати працьовитість, охайність у роботі, любов до книжок, читання.
Обладнання: ілюстрації до українських народних казок: «Ріпка», «Колосок», «Рукавичка», готові вироби.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
1. Привітання
Учитель: Встаньте, діти, усміхніться,
І до сонця потягніться,
До сусіда поверніться,
Одне одному всміхніться.
Учні: Ви також часу не гайте
І урок розпочинайте.
2. Перевірка готовності до уроку.
Наші руки працьовиті,
Спритні і талановиті,
Лад, порядок вони знають,
Звично речі розкладають:
Все для правої-праворуч,
Все для лівої-ліворуч.
II. Робота над новим матеріалом.
1. Вступна бесіда.
Шматок пластиліну на парті дрімає,
І чим він стане, ніхто не знає,
Чи квіткою, що радує всіх нині,
Чи пташкою у гіллі на калині.
Ви потрудіться добре всі, будь ласка,—
Наступить диво, оживе прекрасна казка.
— Люди якої професії роблять казку зі шматка пластиліну чи глини?
— Так,скульптори.
— Кожен із вас сьогодні на уроці стане скульптором і власноруч оживить шматок пластиліну. А цей шматок пластиліну стане чарівним, адже буде зігрітий теплотою ваших рук.
Як ви уже зрозуміли сьогодні до нас на урок завітає казка.
- Чи полюбляєте ви казки?
- Які казки вам подобаються?
- Про що ми дізнаємося у казках?
- Як казочки завжди розпочинаються?
- Як казочки закінчуються?
А чи знаєте ви, що таке казка і звідки вона до нас прийшла?
Довідка 1.
Казка – це глибоко мудра книга життя. А прийшла вона до нас з давніх - давен. Передавалася вона з вуст в вуста, з покоління в покоління.
Український народ любив казки, тому понавидумував їх дуже багато. В основу казочок покладалися легенди, перекази, притчі. У казкових героїв вони втілювали людей, висміювали або возвеличували їх учинки, риси характеру.
2. Оголошення теми та мети уроку.
- Сьогодні на уроці ми продовжимо працювати з пластиліном. Повторимо прийоми ліплення. І навчимося ліпити казкових героїв в техніці барельєф.
Довідка 2.
Барельєф -
Але перш, ніж розпочати практичну роботу нам потрібно згадати, що таке пластилін.
Довідка 3.
Пластилін— матеріал для ліплення. Виготовляється з очищеного і подрібненого порошку глини з додаванням воску, сала та інших речовин, що перешкоджають усиханню. Буває різнобарвним. Потрібен для виконання фігур ескізів для скульптурних робіт, невеликих моделей, виробів малих форм.
Питання про те, кого слід уважати винахідником пластиліну, є суперечливим. У Німеччині ним уважають Франца Колба (патент 1880 року), у Великобританії — Вільяма Харбута (патент 1899 року).
Сьогодні є популярним один із жанрів анімації — пластилінова анімація, в основі якої — створення фігур, виліплених із пластиліну.
Давайте пригадаємо, у якій послідовності слід працювати.
Послідовність роботи з пластиліном (дошка)
1. Розминання.
2. Розкачування (коловими рухами).
3. Зліплювання.
Прийоми ліплення(дошка)
- скочування ;
- розкачування;
- вдавлювання;
- прищипування;
- відтягування.
Правила роботи з пластиліном (діти )
- перед роботою пластилін потрібно розігріти, розім’явши його руками;
- ліпити треба на дощечці;
- після роботи дощечку потрібно почистити від залишків пластиліну;
- руки після ліплення необхідно витерти серветкою А потім вимити з водою та милом.
3. Гра «Упізнай казку» загадки про казкових героїв
Кожна група працюватиме над створенням ілюстрацій до своєї казки. А яка буде у вас казка ви дізнаєтесь відгадавши загадки. ( «Ріпка», «Рукавичка» )
4. Фізкультхвилинка
Час прийшов для відпочинку
Проведем фізкультхвилинку
ІІІ. Демонстрація та аналіз зразка.
Роздаю заготовлені заздалегідь контурні малюнки казкових героїв, надруковані на різнокольоровому картоні. Пояснюю і показую техніку намащування пластиліну на рівну поверхню.
- Кладемо шматочок і пальчиками розмащуємо від центру до країв.
- Таким способом заповнюємо контур малюнка,використовуючи потрібні
кольори пластиліну.
- Намащуючи пластилін, не заходьте за контур казкового героя, інакше
робота буде неохайною.
Ви будете працювати в групах. Давайте швиденько згадаємо правила роботи у групах:
- правило піднятої руки;
- прислухатися до думки всіх членів групи;
- працювати злагоджено, дружно
IV. Практична робота учнів
1. Індивідуальна допомога учням вчителя.
V. Виставка «В гостях у казки».
1.Аналіз робіт
- Чи правильно підібрані кольори?
- Чи охайно виконана робота?
2. Захист робіт (учні виготовляли всіх казкових героїв до певної казки, а тепер розповідають казку, використовуючи свої роботи)
VI. Підсумок уроку:
- Над чим ми сьогодні працювали?
- До яких казок ми ліпили казкових героїв?
- Які прийоми роботи з пластиліном закріплювали?
- Чого нас навчає казка «Ріпка»?
- Чого нас навчає казка «Рукавичка»?
Ось і уроку кінець!
Хто працював-молодець!
За роботу- по заслузі!
Щиро дякую вам друзі!
Мета: Навчити виготовляти барельєфні форми н, закріплювати вміння та навички роботи з пластиліном, повторити прийоми та правила ліплення; розвивати творчу уяву, мислення, вміння фантазувати, естетичний смак,увагу, мислення; виховувати працьовитість, охайність у роботі, любов до книжок, читання.
Обладнання: ілюстрації до українських народних казок: «Ріпка», «Колосок», «Рукавичка», готові вироби.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
1. Привітання
Учитель: Встаньте, діти, усміхніться,
І до сонця потягніться,
До сусіда поверніться,
Одне одному всміхніться.
Учні: Ви також часу не гайте
І урок розпочинайте.
2. Перевірка готовності до уроку.
Наші руки працьовиті,
Спритні і талановиті,
Лад, порядок вони знають,
Звично речі розкладають:
Все для правої-праворуч,
Все для лівої-ліворуч.
II. Робота над новим матеріалом.
1. Вступна бесіда.
Шматок пластиліну на парті дрімає,
І чим він стане, ніхто не знає,
Чи квіткою, що радує всіх нині,
Чи пташкою у гіллі на калині.
Ви потрудіться добре всі, будь ласка,—
Наступить диво, оживе прекрасна казка.
— Люди якої професії роблять казку зі шматка пластиліну чи глини?
— Так,скульптори.
— Кожен із вас сьогодні на уроці стане скульптором і власноруч оживить шматок пластиліну. А цей шматок пластиліну стане чарівним, адже буде зігрітий теплотою ваших рук.
Як ви уже зрозуміли сьогодні до нас на урок завітає казка.
- Чи полюбляєте ви казки?
- Які казки вам подобаються?
- Про що ми дізнаємося у казках?
- Як казочки завжди розпочинаються?
- Як казочки закінчуються?
А чи знаєте ви, що таке казка і звідки вона до нас прийшла?
Довідка 1.
Казка – це глибоко мудра книга життя. А прийшла вона до нас з давніх - давен. Передавалася вона з вуст в вуста, з покоління в покоління.
Український народ любив казки, тому понавидумував їх дуже багато. В основу казочок покладалися легенди, перекази, притчі. У казкових героїв вони втілювали людей, висміювали або возвеличували їх учинки, риси характеру.
2. Оголошення теми та мети уроку.
- Сьогодні на уроці ми продовжимо працювати з пластиліном. Повторимо прийоми ліплення. І навчимося ліпити казкових героїв в техніці барельєф.
Довідка 2.
Барельєф -
Але перш, ніж розпочати практичну роботу нам потрібно згадати, що таке пластилін.
Довідка 3.
Пластилін— матеріал для ліплення. Виготовляється з очищеного і подрібненого порошку глини з додаванням воску, сала та інших речовин, що перешкоджають усиханню. Буває різнобарвним. Потрібен для виконання фігур ескізів для скульптурних робіт, невеликих моделей, виробів малих форм.
Питання про те, кого слід уважати винахідником пластиліну, є суперечливим. У Німеччині ним уважають Франца Колба (патент 1880 року), у Великобританії — Вільяма Харбута (патент 1899 року).
Сьогодні є популярним один із жанрів анімації — пластилінова анімація, в основі якої — створення фігур, виліплених із пластиліну.
Давайте пригадаємо, у якій послідовності слід працювати.
Послідовність роботи з пластиліном (дошка)
1. Розминання.
2. Розкачування (коловими рухами).
3. Зліплювання.
Прийоми ліплення(дошка)
- скочування ;
- розкачування;
- вдавлювання;
- прищипування;
- відтягування.
Правила роботи з пластиліном (діти )
- перед роботою пластилін потрібно розігріти, розім’явши його руками;
- ліпити треба на дощечці;
- після роботи дощечку потрібно почистити від залишків пластиліну;
- руки після ліплення необхідно витерти серветкою А потім вимити з водою та милом.
3. Гра «Упізнай казку» загадки про казкових героїв
Кожна група працюватиме над створенням ілюстрацій до своєї казки. А яка буде у вас казка ви дізнаєтесь відгадавши загадки. ( «Ріпка», «Рукавичка» )
4. Фізкультхвилинка
Час прийшов для відпочинку
Проведем фізкультхвилинку
ІІІ. Демонстрація та аналіз зразка.
Роздаю заготовлені заздалегідь контурні малюнки казкових героїв, надруковані на різнокольоровому картоні. Пояснюю і показую техніку намащування пластиліну на рівну поверхню.
- Кладемо шматочок і пальчиками розмащуємо від центру до країв.
- Таким способом заповнюємо контур малюнка,використовуючи потрібні
кольори пластиліну.
- Намащуючи пластилін, не заходьте за контур казкового героя, інакше
робота буде неохайною.
Ви будете працювати в групах. Давайте швиденько згадаємо правила роботи у групах:
- правило піднятої руки;
- прислухатися до думки всіх членів групи;
- працювати злагоджено, дружно
IV. Практична робота учнів
1. Індивідуальна допомога учням вчителя.
V. Виставка «В гостях у казки».
1.Аналіз робіт
- Чи правильно підібрані кольори?
- Чи охайно виконана робота?
2. Захист робіт (учні виготовляли всіх казкових героїв до певної казки, а тепер розповідають казку, використовуючи свої роботи)
VI. Підсумок уроку:
- Над чим ми сьогодні працювали?
- До яких казок ми ліпили казкових героїв?
- Які прийоми роботи з пластиліном закріплювали?
- Чого нас навчає казка «Ріпка»?
- Чого нас навчає казка «Рукавичка»?
Ось і уроку кінець!
Хто працював-молодець!
За роботу- по заслузі!
Щиро дякую вам друзі!
Комментариев нет:
Отправить комментарий